31 Aralık 2014

Yeni yıla dair.

Altı üstü sıradan bir günü daha arkamızda bırakacağız. Bir çoğumuz için bugünün dünden bir farkı olmadığı gibi yarının da bugünden bir farkı olmayacak. Adının "yeni" olması dışında bir öncekinin tıpkısının aynısı bir sene daha bizi bekliyor. Konuyu bu şekilde ele alabilirsiniz.

Ya da; yeni yıla "Allah-sağlık-para-aşk-versin-amin" diyerek temennilerle girebilirsiniz. Adında "yeni" olan her şey beraberinde beklentilerle gelir. Tüm seneyi beklentilerinizin gerçekleşmesini beklemek yerine, harekete geçip hayallerinizin peşinden koşarak geçirebilirsiniz. Yeni yılın size neler getireceğine sadece ve sadece siz karar verebilirsiniz.

Bu hayattan aldıklarınız, almaya cesaret edebildiğiniz kadardır. Cesur olun!

Mutlu yıllar...
Sedat Sözen/2013 ARALIK

Bunlar geçen sene 2014'e girerken yazmış olduklarım. 2015 için de değişen bir şey yok. hayaller umutlar beklentiler , gerçekler şartlar sonuçlar... Nasıl diyorlar.... "hayat; biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir. " Tekrar söylüyorum, O halde planı projeyi bir kenara bırakın. Direkt olarak konuya dalın. Söylemden eyleme geçin. Beklemeyin, hareket edin.

Buradan hepinizin huzurunda 2015 senesine sesleniyorum. Bize her şeyden önce sağlık ve huzur getir. Bu ikisi olunca gerisi de gelir zaten. Başka bir dileğimiz yok. 2014, sen de kendine çok iyi bak. Pek bir hayrını göremedik ama neyse...

Hiç yorum yok: